GEOBAR - Taş ve Kaya Düşmesine Karşı Güvenlik Sistemleri
+90 (212) 607 19 95
+90 (212) 549 33 89
ANASAYFA
HAKKIMIZDA
ÜRÜNLERİMİZ
GEOSENTETİK ÇÖZÜMLER
REFERANSLARIMIZ
İLETİŞİM
KEŞİF TALEBİ


Enkamat (Erozyon Kontrol Matı)

Eroz soruna genellikle Rüzgar ve Su önemli miktarda zarar verir. Bazı erozyon problemlerinin doğal yollarla, yani bitkilendirme veya doğada yok olabilen maddelerle çözülmesi zor olabilir. Bu durumda erozyonu önlemek için bunlara ek olarak kalıcı fakat doğaya zarar vermeyen bir kök donatılandırma sistemi gerekebilir. İşte burada ekibimiz tarafından özenle üretilen Enkamat devreye girer.

Firmamız tarafından üretilen Enkamat, erozyon kontrolu için beton, asfalt, taş, riprap gibi sistemlere alternatif olarak hafif, esnek kendini kanıtlamış bir malzemedir. Şevlerde, ırmak kıyılarında, kıyı ve rıhtımlarda yeşillendirme vb. erozyona maruz yerlerde doğaya kuvvetli bitkilendirme yapabilmesi için yardımcı amacıyla dizayn edilmiştir. Eğimli arazilerde bitki köklerinin birlikte hareket ederek akmasını önlemeye yardımcı olur.

Yapısı : Enkamat üç boyutlu bir yapıya sahip, polyamid liflerden oluşan bir erozyon kontrol örtüsüdür. Hacmının %90 ı toprak doldurmaya uygun olması pozitif entegrasyon ve şevin çabuk stabilizasyonunu sağlar, bir yandan da tohumların çabuk filizlenmesine uygun ortam oluşmasına yardımcı olur. Farklı uygulamalar için değişik tipleri vardır.

Çözüm Önerilerimiz ve Faaliyet Alanlarımız
Kaya Düşmesi Koruma Ağları
Kaya Düşmesi Koruma Bariyeri
Şev ve Yamaç Kaymaları
Şev Islahı-Şev bariyeri
Yamaç ve Şev Temizliği
Yüzeysel Stabilizasyon ve Destek Sistemleri
Çelik Grid Tel Ağ Sistemleri
Erozyon Kontrol Matları
Şev ve Yamaç Taş Koruma Ağları
Armater-Geohücre,GeoCell Çözümleri
Hydroseeding
Toprak ve Şev Koruma Örtüleri
Doğal Afet Çözümleri
Kaya Koruma Önlemleri
GeoMAT Kompozit Erozyon Kontrol Örtüsü
 
Asilnet Web Tasarım